Католицькому духові притаманна гармонія єдності та різноманітності. У цій гармонії будується Церква з пошаною до кожної, навіть найменшої її частки. В Україні католики належать до двох традицій: латинської, представленої Римо-Католицькою Церквою та візантійської, представленої Українською Греко-Католицькою Церквою та Мукачівською Єпархією Візантійського Обряду. Тож щоб пізнати багатство Католицької Церкви, яким Господь щедро обдарував Україну, та розібратися в деяких поняттях, "Католицький Вісник" присвятив Тему номера таким питанням: що таке обряд; що означає бути церквою sui juris, себто – свого права; яким є співвідношення латинського та східних обрядів; що означає "греко-католик"; хто такий патріарх; яку логіку та структуру мають східні обряди Католицької Церкви. Детальніше читайте в рубриці Тема номера.
Історія Церкви важлива для правильного розуміння знаків часу, які ставить перед нами сьогодення. "КВ" започатковує новий проект "Історія Церкви". Перший матеріал нової рубрики – це історичні портрети трьох людей, життя і діяльність яких є підтвердженням переваги вірності Церкві над амбіціями, літургійними відмінностями та національними примхами. Перший портрет – Єпископ Рима Пій ХІ – папа, який дорожив скарбами.
Про витривалість у вірі та служіння своїй пастві талановитого та мужнього католицького мелькітського Патріарха Максима V читайте в рубриці Обличчя Собору.
Заохочуємо не пошкодувати грошей на свіжі новини з життя Церкви та інформацію для свідомого формування своєї віри.
Приємного читання!
Немає коментарів:
Дописати коментар